خواندن خبرنگار کاوانی پاری سن ژرمن لوشامپیونه

خواندن: خبرنگار کاوانی پاری سن ژرمن لوشامپیونه فرانسه مون پولیه

گت بلاگز وب‌گردی خطر ام اس را با چای آویشن دور کنید

از وقت های قدیم آویشن جهت مقابله با عفونت ها و درمان زخم‌ها نیز استفاده می شده است هست.

خطر ام اس را با چای آویشن دور کنید

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، هم اکنون نیز در طب سنتی فرهنگ های متفاوت از این گیاه معطر جهت تسکین فیبرومیالژی (درد پراکنده)، آرتریت روماتوئید، ام اس و غیره استفاده می شود.

عبارات مهم : بیماری
آویشن سرشار از اسانس های روغنی است که از سالیان پیش جهت درمان بیماری های مختلفی مانند آنفلوانزا، صرع و غیره استفاده شده است هست. در قرون وسطی، مردم عادت زیادی به مصرف آویشن داشتند و آن را با اسطوخودوس مخلوط کرده و کف کلیسا را می پوشاندند تا بوی بد از بین برود. در ادامه مروری کوتاه داریم بر فواید این گیاه دارویی فوق العاده.

خواص آویشن

اسانس های روغنی موجود در آویشن به خاص تیمول فواید درمانی دارند و ضدویروس، ضدانگل و ضدعفونی کننده هستند.

استفاده منظم از این گیاه در پیشگیری از بعضی امراض مانند آنژین مؤثر هست. علاوه بر این به نظر می رسد که آویشن به اصلاح اوضاع سلامتی در بعضی امراض مانند لوپوس، ام اس و همچنین بیماری هاشیموتو (نوعی التهاب مزمن تیروئید) کمک می کند. بنابراین به نظر می رسد که نوشیدن روزانه یک فنجان چای آویشن بافایده هست.
خطر ام اس را با چای آویشن دور کنید

آویشن همچنین منبع آهن و ویتامین K هست. آهن جهت حمل اکسیژن به بافت ها و ساخت گلبول های قرمز خون مهم است و ویتامین K نقش مهمی در انعقاد خون و ساخت استخوان دارد.

برخی مولکول های موجود در آویشن نیز اثراتی در مقابله با بعضی سرطان ها دارند. آویشن حاوی اسیدهای چرب امگا 3 و دیگر ترکیبات بافایده است و مصرف منظم آن جهت عملکرد خوب مغز، کلیه ها و قلب بافایده هست.

اسانس های گیاهی آویشن فواید خلط آوری دارند و به همین علت به تمیزی و باز کردن برونش ها کمک می کنند.

در نهایت اینکه آویشن جهت مقابله و پیشگیری از مشکلاتی مانند التهاب لثه، لارنژیت، آسم، عفونت ها و زخم های گلو و التهاب دهان نیز بافایده هست.

البته این مورد را هم در نظر داشته باید کسانی که فشار خون اوج دارند و دچار پرکاری و یا کم کاری تیروئید هستند و همچنین زنان باردار باید در مصرف آویشن احتیاط کنند.

روش تهیه و استفاده از چای آویشن

به یک مشت آویشن، آب و قوری جهت دم کردن نیاز دارید. به این ترتیب که جهت هر لیوان آب، 2 قاشق چای خوری گیاه آویشن خشک بریزید. اگر گیاه تازه در اختیار دارید از میزان بیشتری استفاده کنید. کمی بعد از جوش آمدن آب، آن را روی آویشن بریزید. در قوری را ببندید و اجازه دهید به مدت 5 دقیقه دم بکشد. چایتان را صاف کرده و میل کنید. بهتر است این کار را صبح انجام دهید.

منبع: تبیان

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: بیماری | استفاده | استفاده | التهاب لثه | بیماری ام اس | چای آویشن | عفونت | زخم

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog