خواندن خبرنگار کاوانی پاری سن ژرمن لوشامپیونه

خواندن: خبرنگار کاوانی پاری سن ژرمن لوشامپیونه فرانسه مون پولیه

گت بلاگز وب‌گردی ضرورت بازبینی نقش هیات امناء در دانشگاه‌ها

رییس دانشگاه علوم پزشکی پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: اگر قرار است دانشگاه‌ها فعالیت آکادمیک انجام دهند باید متفاوت دیده شوند و از اختیارات متناسب با ظرفیت

ضرورت بازبینی نقش هیات امناء در دانشگاه‌ها

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، دکتر علی جعفریان با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه با اصالت و با قدمتی است که منشأ بسیاری از خدمات و تولد دانشگاه های دیگر بوده گفت: خصوصیت بارز دیگر این دانشگاه ظرفیت نیروی انسانی موجود در آن است که از استاندارد­های مناسبی برخوردار بوده و دانشجویان و اعضای هیات علمی خوبی در آن حضور دارند.

عبارات مهم : ایران
وی افزود: شاخصه دیگر دانشگاه علوم پزشکی پایتخت کشور عزیزمان ایران زیرساخت­ هایی است که در 20 سال گذشته در آن ایجاد شده است است و در طول این سال­ها نه تنها دوران ریاست روسای دانشگاه نسبتا طولانی بوده بلکه با عوض کردن ریاست سیاست­ها و مسیر حرکت دانشگاه عوض کردن اساسی نکرده هست.

جعفریان با بیان این مطلب که دانشگاه­ها موجب رشد کشور می­شوند ولی نگاه یکسان به دانشگاه­ها موجب افت خواهد شد اظهار­کرد: امیدواریم با مدل آمایش سرزمین بخشی از پرسشها حل شود چراکه نباید یک دانشگاه با 1700 عضو هیات علمی و 13 هزار دانشجو را در کنار یک دانشگاه با 80 عضو هیات علمی و 1000 دانشجو قرار داد و از آنها یک فعالیت را توقع داشت و آن­ها را به یک میزان حمایت کرد.

وی تاکید کرد: اگر می خواهیم دانشگاه پیشرفت کند و خدماتی که موردانتظار است را انجام دهد باید به آن اختیار عمل بدهیم البته این اختیار عمل باید در سایه عمل به استاندارد­های تعیین شده است در وزارت بهداشت باشد ولی بعد از رعایت استانداردها نباید اختیار عمل دانشگاه گرفته شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی پایتخت کشور عزیزمان ایران بیان کرد: اگر قرار است دانشگاه ها فعالیت آکادمیک انجام دهند باید متفاوت دیده شوند و از اختیارات متناسب با ظرفیت های خود برخوردار باشند و یکی از راهکارهای این مساله این است که نقش هیات امنا باید بازبینی شود و در دانشگاه هایی که ظرفیت این مساله را دارند هیات امنا می­تواند به عنوان ناظر دانشگاه عمل کند.

جعفریان بیان کرد: تصور من از پذیرش مسئولیت دانشگاه از آنچه در حال حاضر مشاهده می­کنم متفاوت نبود ولی چیزی که آینده نگری آن ممکن نبود حجم کاری بود که به علت طرح تحول به دانشگاه اضافه شد و بخش زیادی از وقت و انرژی را گرفت.

وی ادامه داد: یکی دیگر از پرسشها موجود در مسیر فعالیت دانشگاه عنوان گردش مالی دانشگاه هست؛ چراکه دانشگاه علوم پزشکی پایتخت کشور عزیزمان ایران یک بنگاه بزرگ مالی است که حجم گردش مالی آن در سال 95 حدود 700 میلیارد تومان بوده که این بزرگترین گردش مالی در بین دانشگاه­های کشور هست. ولی این دانشگاه هنگامی که با کسری 840 میلیارد تومانی به علت بدهی بیمه ­ها مواجه می شود این مساله کار را سخت می­کند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی پایتخت کشور عزیزمان ایران در آخر با اشاره به نامتناسب بودن منابع با ظرفیت­ های این دانشگاه گفت: هم اکنون در دانشگاه علوم پزشکی پایتخت کشور عزیزمان ایران با ظرفیت 5 برابری کار می کنیم و ضریب اشغال بیمارستان­های این دانشگاه 90 تا 92 درصد هست. این بدان معنی است که هر لحظه ظرفیت بیمارستان­های دانشگاه علوم پزشکی پایتخت کشور عزیزمان ایران تکمیل است و ما ظرفیت خیلی بیشتری از نظر سرویس دهی و مراجعه­ کننده داریم ولی منابع و جای کافی در اختیار نداریم.
منبع: ایسنا

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ایران | پزشکی | فعالیت | دانشگاه | دانشگاه | دکتر علی جعفریان | دانشگاه علوم پزشکی | علی جعفریان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog